Увага!  Вітряна віспа!

Збудник інфекції:

Вітряну віспу викликає вірус родини вірусів герпесу, який активізується в холодну пору року у зв`язку із загальним ослабленням імунітету. Вірус переноситься на великі відстані, навіть через коридори будівлі.

Вітряна віспа передається повітряно-краплинним шляхом, а найбільш сприйнятливі – діти від 1 до 5 років. Проявляється на протязі трьох тижнів від моменту контакту з вірусом.

 Симптоми:

  • починається раптово й різко, піднімається температура;
  • вітрянку ні з чим не сплутаєш – на волосистій частині голови спочатку проступають червоні прищики, які швидко “дозрівають” і перетворюються на пухирці, наповнені прозорим вмістом. Вони хаотично покривають обличчя й тіло, сверблять, тріскають, а потім вкриваються твердою кірочкою, яка “відпадає” протягом тижня.

Вітрянка «Зелений художник». “Зеленка” дезінфікує і підсушує прищі, вона має практичну роль – за допомогою цього зеленого розчину лікареві легко визначати, які прищі з’явилися першими, які змащували наступними і чи з’явилися “свіжі”. “Зеленка” відтворює картину захворюваності і показує свіжі висипання, які ще треба змастити.

Лікування:

  • використовується «зеленка», спирт і йод;
  • необхідно “збивати” температуру. Але батькам треба знати, що аспірин (ацетилсаліцилову кислоту) дітям при вітрянці й інших ГРВІ давати не можна. Бо саме аспірин може викликати у дитини синдром Рея (тяжке ураження мозку і печінки). Сучасні жарознижувальні препарати (парацетамол, ібупрофен) дозволяють обійтися без аспірину;
  • обов’язково підстригти дитині нігтики і стежити за їх чистотою. Роздряпувати прищі не можна – вони можуть залишити сліди до кінця життя. До того ж можна внести інфекцію – утворяться гнійники;
  • важливо продезінфікувати кожен прищик і часто дитину мити, змінювати піжаму, пильнувати, щоб ручки були чистими.

Профілактика:

Найбільш дієвим сьогодні засобом захисту від вітрянки є вакцинопрофілактика. Через високу вартість вона в обов’язковий календар щеплень для українців не введена, рекомендують за бажанням батьків.

   

Липовецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області