24.03.2017 Вінницька обласна рада прийняла рішення №331 про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області цілісного майнового комплексу ДП «Липовецьводоканал» КП «Вінницяоблводоканал» до комунальної власності територіальної громади м. Липовець Вінницької області.

На виконання даного рішення, 13.07.2017 Липовецька міська рада прийняла рішення №296, яким вирішено прийняти цілісний майновий комплекс ДП «Липовецьводоканал» КП «Вінницяоблводоканал» у комунальну власність територіальної громади м. Липовець.

01.09.2017 підписано акт приймання-передачі зі спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Вінницької області цілісного майнового комплексу ДП «Липовецьводоканал» КП «Вінницяоблводоканал» до комунальної власності територіальної громади м. Липовець Вінницької області.

01.11.2017 Турбівська селищна рада направила до Липовецької міської ради лист (№02-15/712), у якому селищна рада просить Липовецьку міську раду передати майновий комплекс Турбівської дільниці ДП «Липовецьводоканал» до комунальної власності територіальної громади селища Турбів.

20.11.2017 Липовецька міська рада на виконання даного клопотання прийняла рішення 36 сесії 7 скликання за № 348 від 20.11.2017 року, відповідно до якого вирішено було відкласти розгляд даного клопотання та створити комісії із вивчення вказаного питання.

28.02.2018 Турбівська селищна рада Липовецького району Вінницької області звернулась до Вінницького окружний адміністративний суд з позовом до Вінницької обласної ради, Липовецької міської ради

Вінницької області, в якому просила:

– визнати протиправним та скасувати рішення Вінницької обласної ради №331 від 24.03.2017 в частині передачі безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області цілісний майновий комплекс дочірнього підприємства «Липовецьводоканал» до комунальної власності територіальної громади міста Липовець Вінницької області (п.3 даного рішення);

– визнати протиправним та скасувати рішення Липовецької міської ради №296 від 13.07.2017 в частині прийняття в комунальну власність територіальної громади м.Липовець цілісного майнового комплексу «Липовецьводоканал» КП «Віницяоблводоканал» (п.1 даного рішення).

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 13.06.2018 у задоволенні адміністративного позову Турбівської селищної ради Липовецького району Вінницької області відмовлено.

Не погодившись з прийнятим судовим рішенням, Турбівська селищна рада подала апеляційну скаргу, в якій просила Сьомий апеляційний адміністративний суд скасувати рішення суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до невірного вирішення справи.

21.11.2018 Сьомий апеляційний адміністративний суд  постановив апеляційну скаргу Турбівської селищної ради Липовецького району Вінницької області задовольнити частково.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 13.06.2018 скасувати, а провадження у справі за позовом Турбівської селищної ради Липовецького району Вінницької області до Вінницької обласної ради, Липовецької міської ради Вінницької області   за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, Комунального підприємства “Вінницяводоканал”, Вінницької обласної державної адміністрації, Комунального підприємства “Липовецьводоканал” Липовецької міської ради про визнання протиправними та скасування рішень закрити.

11.12.2018 Комісія щодо вивчення розгляду клопотання щодо передачі до комунального власності  територіальної громади смт. Турбів майнового комплексу Турбівської дільниці ДП «Липовецьводоканал», в частині майна, яке було передано до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Вінницької області та «Вінницяоблводоканал» розглянула клопотання Турбівської селищної ради та врахувала права та інтереси територіальної громади селища Турбів, як жителів об’єднаних постійним проживанням у його межах і вирішила передати в комунальну власність територіальної громади селища Турбів Липовецького району Вінницької області систем водопостачання та каналізаційно-очисних споруд, які знаходяться на території селища Турбів, про що окремо 18.12.2018 на 51 сесії 7 скликання Липовецькою міської радою було прийняте рішення №533.

Липовецькою міською радою 30.01.2019 було направлено лист селищному голові селища Турбів Завальнюку В.В. щодо розгляду його клопотання з проханням розглянути клопотання міської ради на сесії Турбівської селищної ради,  створити комісію по здійсненню передачі-приймання систем водопостачання та каналізаційно-очисних споруд, які знаходяться на території селища Турбів.