Протягом даного періоду 2021 року діяльність співробітників відділу поліції № 4 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, в тому числі дільничних офіцерів поліції було націлено на підвищення якості обслуговування населення, зміцнення довіри людей до Національної поліції, ця мета в діяльності підрозділу і в подальшому залишається на першому місці.

В зв’язку з реформуванням правоохоронних органів та органів самоврядування на даний час територію Липовецької міської ради, в яку входить 38 населених пунктів, обслуговує по штату 5 дільничних офіцерів поліції, в наявності лише 4, з загальною кількістю населення близько 21,3 осіб, тому прошу взаєморозуміння. Також в штаті відділу поліції вели сектор реагування патрульної поліції, дані співробітники поліції обслуговують виклики по зверненню громадян, які надходять через спец. лінію – 102.

Незважаючи на реформування правоохоронних органів та політичну ситуацію, яка склалася в державі, Національна поліція України виконує поставленні на них завдання та функції, а саме:

– забезпечення публічної безпеки і порядку;

– охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

– протидії злочинності;

– надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

На даний час з метою налагодження досконалого механізму взаємодії дільничних офіцерів поліції з працівниками інших служб щодо попередження та розкриття кримінальних правопорушень, підвищення обізнаності про стан оперативної обстановки на територіях обслуговування, належних партнерських стосунків між поліцією і населенням щодо профілактики правопорушень проводяться профілактичні заходи по відвідуванню помешкань громадян дільничними офіцерами поліції, ними проводиться роз’яснювальна робота серед населення району щодо особистого захисту громадян, їх майна від протиправних посягань, ознайомлення населення з дільничними офіцерами, які обслуговують той чи інший населений пункт, розклеюються інформаційні листи, роздаються візитні картки та пам’ятки “Як не стати об’єктом злочинних зазіхань”, та з метою отримання інформації про осіб, що займаються самогоноварінням, зберіганням та розповсюдженням наркотичної сировини.

До відділу поліції № 4 за поточний рік поступило 1521 повідомлення (по чотирьох територіальних громадах, а саме: Липовецької, Турбівської, Оратівської, Погребищанської), з них майже 550 повідомлень надійшло від осіб, які проживають на території Липовецької міської ради, які в свою чергу було розглянуто та вирішено по суті.

По території міської ради 14 звернень кримінального характеру, які були внесені в ЄРДР (єдиний реєстр досудових розслідувань) та по яких встановлено осіб, які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень і в подальшому вказані кримінальних провадження скеровані для розгляду до суду.

З них: 5 – крадіжок (ст. 185 КК України), 3 – злочини у сфері обігу наркотичних засобів, 2 – по тілесних ушкодженнях (ст. 125 КК України) та інші.

Виявлено та оформлено більше за 1550 адміністративних правопорушень, які скоїли 936 осіб.

По території міської ради виявлено та припинено 395 адміністративних правопорушень, більшість яких було зафіксовано за появу в публічних місцях в п’яному вигляді або розпиття спиртних напоїв у публічних місцях, дрібне хуліганство і за вчинення домашнього насильства.

Актуальною проблемою на сьогодення є продаж спиртних напоїв домашнього виготовлення, співробітниками поліції задокументовано за зберігання спиртних напоїв і за придбання даних напоїв по території міської ради за даний період – більше 40 фактів.

Останнім часом на території області як і на території обслуговування почастішали випадки вчинення крадіжок, шахрайств відносно жителів, особливо відносно осіб похилого віку та їх майна.

Відділом поліції проводяться заходи спрямовані на запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, виявлення осіб, які залучають дітей до протиправної діяльності, здійснюють продаж спиртних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім особам, із забезпеченням своєчасного повернення таких дітей у сім’ї та навчальні заклади за місцем проживання, посилення їх соціальної та правової опіки, поліпшення виховної роботи з ними.

Активізовано профілактичну роботу з особами, які раніше скоювали кримінальні правопорушення та правопорушення пов’язані з домашнім насильством, з виявлення нелегальних мігрантів, осіб, які надають їм посередницькі та допоміжні послуги, виявлення і перекриття каналів незаконної міграції.

Поліцейські здійснюють всі необхідні заходи для посилення безпеки мешканців, однак ефективність такої роботи зросте і з Вашою допомогою.

З цією метою поліцією впроваджуються програми “Безпечне місто”, метою якої є встановлення відеонагляду в публічних місцях, проводиться робота щодо розширення мережі встановлених у публічних місцях кнопок термінового виклику поліції, програми «Чужий» в основі якої лежить негайне повідомлення громадянами відділ поліції, представників органів територіальних громад (старостів) про появу в населених пунктах транспортних засобів і сторонніх осіб, які викликають певну підозру, дільничних офіцерів поліції, про усі вчинені протиправні факти, про це акцентується увага громадян під час проведення звітів дільничних офіцерів поліції на сходах громадян та перед громадами населених пунктів.

Як свідчить практика, досить часто злочинці, у разі виявлення до них уваги, відмовляються від своїх намірів.

Проводиться постійний моніторинг стану оперативної обстановки і вживаються невідкладні заходи реагування на її зміни з метою недопущення ускладнення криміногенної ситуації та порушень публічного (громадського) порядку на території обслуговування.

Користуючись нагодою хочу повідомити, що з початку лютого територіальні громади нашої області як і Липовецька міська рада почали долучатися до реалізації проекту “Поліцейський офіцер громади” метою проекту є забезпечення кожну територіальну громаду фаховим офіцером поліції, який житиме та працюватиме на її території та буде орієнтований на розв’язання безпекових питань її мешканців, тісно співпрацюватиме з місцевим населенням, буде забезпечувати порядок і запобігати адміністративним та кримінальним правопорушенням на території обслуговування. Поліцейський офіцер громади це майбутнє та замінить дільничних офіцерів поліції.

Пам’ятайте, що поліція стоїть на сторожі безпеки мешканців, кожне повідомлення громадян не залишиться поза нашою увагою. Тільки разом ми зможемо забезпечити правопорядок і спокій.