Поспішіть подати декларацію до 1 травня
Іллінецька ОДПІ звертає увагу платників податку на прибуток, що листом ДФС України від 28.01.2016 №2779/7/99-99-19-02-01-17 “Про внесення змін до листа ДФС від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17” та листом ДФС України від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17 “Про затвердження декларації з податку на прибуток підприємств” роз’яснено та визначено узагальнюючу консультацію щодо правильності застосування норм законодавчих актів з врахуванням усіх змін та доповнень. Так, положеннями Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” передбачено внесення змін до Кодексу у частині справляння податку на прибуток, зокрема:
відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток;
запроваджено щоквартальне декларування податку на прибуток.
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (п.137.4 ст.137 Кодексу).
Водночас п. 137.5 ст. 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
для виробників сільськогосподарської продукції;
для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
Уточнено вимоги для об’єднань та асоціацій об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з метою визначення їх неприбутковими організаціями.
Так, на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків не поширюється вимога абзацу четвертого п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу щодо встановлення установчими документами передачі активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (шляхом її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
Конкретизовано порядок зменшення податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно.
Так, п. 137.6 ст. 137 Кодексу визначено, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.
Право зменшення платником податку фінансового результату до оподаткування поширено також на суму нарахованих доходів від участі в капіталі платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих дивідендних доходів від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів (п.40 підрозділу 4 Розділу ХХ Кодексу);
передбачено нові різниці для коригування фінансового результату до оподаткування на період дії закону щодо фінансової реструктуризації (п.39 підрозділу 4 Розділу ХХ Кодексу).
Такі нововведення сприятимуть зменшенню податкового тиску на платників податку на прибуток.
Сектор організації роботи Іллінецької ОДПІ
Багато хто з наших громадян отримує виплати від компаній, фірм, підприємців або державних структур. Саме ці організації і повинні перейматися оподаткуванням зарплати, матеріальної допомоги та будь-яких інших доходів. У той же час із простого громадянина, який отримує такі виплати, знімається відповідальність за сплату податків і обов’язок декларування.
Натомість, зовсім інша ситуація, коли людина отримує доходи від осіб, які не є податковими агентами, тобто від тих, хто не утримував податок.
Це можуть бути виплати від нерезидентів; доходи від здійснення операцій з продажу цінних паперів або корпоративних прав; кошти, отримані від надання майна в оренду фізичним особам; дохід у вигляді спадщини чи подарунків.
Як свідчить статистика станом на 01.04.2016 року учасниками деклараційної кампанії 2015 року стало більше, ніж 48 жителів Іллінеччини. Вони задекларували 3 млн.370 тис. грн. з яких до сплати податку на доходи фізичних осіб належить більше 190 тис. грн. та майже 44 тис. грн. військового збору. Натомість до повернення з бюджету у вигляді податкового кредиту подали декларації 92 громадяни на суму 117 тис. гривень.
Цьогоріч до податкових інспекцій, насамперед, мають завітати наші земляки, які отримували кошти від інших громадян. Наприклад, дохід від здачі в оренду квартири або гаража за певну винагороду. Тут Закон покладає на орендоздавача обов’язок заповнити декларацію і заявити про дохід у вигляді орендної плати.
Інша група наших співвітчизників, яким обов’язково доведеться також завітати до податкової, це ті, хто одержував доходи за кордоном. Декларантам варто врахувати, що на сьогоднішній день нашою державою укладено договори про уникнення подвійного оподаткування з деякими країнами.
Отож, якщо ви отримали дохід у одній із них та сплатили там податок, то разом із декларацією до вітчизняних місцевих податкових органів потрібно подати відповідну довідку, легалізовану консульською установою України. Не випустять за кордон без декларування доходів, і тих українців, які збираються назавжди виїжджати за кордон.
Наступна категорія громадян, яких обов’язково чекають у податкових інспекціях під час деклараційної кампанії – це обдаровуванні особи, тобто ті, які отримали подарунок, та спадкоємці, які у 2015 р. одержали свідоцтво про право на спадщину.
У річній декларації обдаровувані або спадкоємці мають зазначити вартість отриманого в дар чи успадкованого майна, коштів, комерційної власності, цінних паперів та сплатити податок з доходу.
При цьому, близькі родичі, а це – батьки, діти, члени подружжя декларацію не подають, у випадку, якщо у них немає інших, ніж отримання у спадок чи дар, доходів для декларування.
Декларування доходів громадян є обов’язковим і для тих, хто у 2015 році продавав цінні папери – акції, сертифікати та інші корпоративні права. Отриманий дохід таких декларантів оподатковується не повністю. Податок стягується лише з різниці між ціною продажу і ціною, за якою продавець колись отримав такі цінні папери.
Підлягають оподаткуванню і борги. Фізичні особи – боржники у них виникла прострочена заборгованість за наслідками податкового року, повинні відобразити у декларації всю суму такої заборгованості. Але податок вони сплачуватимуть лише за умови, що сума такого боргу перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня 2015 року.
Тобто, при декларуванні доходів у вигляді заборгованості не підлягає оподаткуванню сума, що не перевищує 609грн. Це нововведення стосуватиметься, перш за все, простроченої заборгованості населення за комунальними платежами та заборгованості громадян по неповернутих кредитах банкам.
Сектор організації роботи Іллінецької ОДПІ