В Липовецькій міській раді з 28 квітня 2016 р. здійснюється реєстрація нерухомого майна
Необхідним елементом для забезпечення політики децентралізації є передача або делегування органам місцевого самоврядування повноважень щодо надання базових, тобто найбільш необхідних для громадян адміністративних послуг.
Так, 26 жовтня 2015 року Верховною Радою України був прийнятий у новій редакції Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», а 25 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Цими нормативно-правовими актами надано право сільським, селищним, міським радам проводити державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.
Однією із новацій Закону є те, що нарешті буде вирішено наболіле питання багатьох сільгоспвиробників району – реєстрація договорів оренди нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок. З прийняттям нових норм така реєстрація буде здійснюватися без державної реєстрації права власності на такі земельні ділянки в Державному реєстрі прав.
Відповідно до статі 5 Закону право власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду, а також їх окремі частини може бути зареєстровано незалежно від того, чи зареєстровано право власності чи інше речове право на земельну ділянку, на якій вони розташовані.
Звільняються від сплати адміністративного збору:
1) фізичні та юридичні особи – під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом;
2) громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
3) громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років;
4) громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
5) інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
6) інваліди I та II груп;
7) Національний банк України;
8) органи державної влади, органи місцевого самоврядування;
9) інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.
Новий Закон здешевив надання послуг з державної реєстрації прав та знову зрівняв суб’єктів звернень. Відтепер сума адміністративного збору залежить від виду послуги та строку її надання. Строки вибираються заявником за бажанням. Наприклад, максимальний строк реєстрації права власності на нерухоме майно та інших речових прав становить 5 робочих днів; вартість становитиме 140 грн. за реєстрацію власності та 70 грн. – за інше речове право (наприклад право оренди земельної ділянки).
До 01.01.2016 року інформація з Державного реєстру речових прав на підтвердження внесення відомостей до реєстру, під час реєстрації права власності чи похідного від нього права, надавалася у формі витягів, що друкувалися на спеціальних бланках. Вартість такої інформації становила 120 грн. та була обов’язковою для отримання.
Відтепер отримання інформації з Державного реєстру прав у паперовій формі здійснюється за бажанням заявника. У разі виявлення бажання заявнику слід сплатити кошти в сумі 34 грн. Така інформація буде надрукована на аркушах паперу форматом А4 (210х297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставляння підпису та печатки державного реєстратора. У разі відсутності бажання – кошти не сплачуються.
З 01.01.2016 року спеціальні бланки для видачі витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та спеціальні бланки свідоцтв про право власності не використовуються державними реєстраторами.
Правовстановлюючим документом при реєстрації права власності на новостворені або реконструйовані об’єкти нерухомого майна є рішення державного реєстратора (раніше було свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що видавалося реєстраційною службою).
Рішення державного реєстратора за бажанням заявника може бути надано у паперовій формі шляхом його друку за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав на аркушах паперу формату А4 (210х297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставляння підпису та печатки державного реєстратора. Інформацію і рішення можна отримати і в електронному вигляді на веб-порталі Міністерства юстиції України. Ці документи в електронному і паперовому вигляді мають однакову юридичну силу та містять обов’язкове посилання на Державний реєстр прав.
Важливою зміною також є те, що державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах області. А якщо таку реєстрацію проводить нотаріус – незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах України.
З 28 квітня 2016 державний реєстратор виконавчого комітету Липовецької міської ради здійснює державну реєстрацію речових прав нерухоме майно за адресою: м. Липовець, вул. В.Липківського, 30 (2-й поверх приміщення міської ради).
Прийом заяв проводиться з понеділка по четвер з 8.00 до 14.00 год., у п’ятницю з 8.00 до 12.00 год.
Вихідні дні: субота , неділя.
Державний реєстратор виконавчого комітету Липовецької міської ради здійснює реєстрацію права власності та інших речових прав незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Вінницької області.
Державній реєстрації прав підлягають:
1) право власності;
2) речові права, похідні від права власності:
право користування (сервітут);
право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис);
право забудови земельної ділянки (суперфіцій);
право господарського відання;
право оперативного управління;
право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки (паї);
право користування (найму, оренди) будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною), що виникає на підставі договору найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки;
іпотека;
право довірчої власності;
інші речові права відповідно до закону;
3) право власності на об’єкт незавершеного будівництва;
Міський голова Грушко М.Т.