Внесення відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки, право на які виникло до 01.01.2013 року

Відділ у Липовецькому районі Міжрайонного управління у Калинівському та Липовецькому районах надає роз’яснення щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки, право на які виникло до 01.01.2013.

Реєстрація земельних ділянок в Державному земельному кадастрі забезпечує гарантування захисту права власності (користування) на землю.

Одним із пунктів в угоді про перехід права власності на земельну ділянку є наявність кадастрового номера земельної ділянки (ч 2 п. ж ст. 132 Земельного кодексу України).

Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об’єкти, крім об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації (ч. 6 ст. 120 Земельного кодексу України).

Якщо земельна ділянка не має кадастрового номера, тобто вона не внесена до Державного земельного кадастру, то таку ділянку неможливо: продати, подарувати, успадкувати, віддати в заставу, здійснювати поділ або об’єднати, здати в оренду тощо.

Державні акти на право власності на землю відповідно до пункту 10 статті 28 прім 1 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Державний земельний кадастр”, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до 01.01.2013 є дійсними.

Із запровадженням з 2013 року автоматизованої системи Державного земельного кадастру – Національної кадастрової системи кожен власник, землекористувач земельної ділянки має змогу за допомогою порталу «Публічна кадастрова карта України» (https: //map.land.gov.ua) перевірити – чи внесено його земельну ділянку до державної кадастрової системи та наскільки правильними і достовірними є відомості про неї.

На сьогодні Державний земельний кадастр містить інформацію про сформовані та зареєстровані земельні ділянки, відомості про які внесено до нього на підставі відповідної документації із землеустрою, яка передбачена статтею 21 Закону України “Про Державний земельний кадастр”.

Згідно пункту 2 розділу VII  Прикінцевих  та перехідних положень  Закону  України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власті  (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж

 

земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

У разі якщо кадастрові номери земельних ділянок були визначені (в тому числі на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку), але не присвоєні до 1 січня 2013 року, такі кадастрові номери вважаються присвоєними, а земельні ділянки – зареєстрованими у Державному земельному кадастрі з моменту письмового звернення замовника документації із землеустрою, на підставі якої було визначено кадастровий номер земельної ділянки, без подання електронного документа та стягнення плати за державну реєстрацію земельної ділянки, у разі якщо така документація із землеустрою була затверджена до 1 січня 2013 року в порядку, встановленому законом.

У разі якщо до 1 січня 2013 року була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди, а відомості про таку земельну ділянку не внесені до Державного реєстру земель, державна реєстрація такої земельної ділянки здійснюється на підставі зазначеної технічної документації із землеустрою в порядку, встановленому законом.

Відповідно пункту 115 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2012                    №1051 “Про затвердження Порядку ведення Державного

земельного кадастру” необхідно виготовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у землевпорядній організації.

Статтею 26 Закону України «Про землеустрій» визначено, що замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі. Розробниками документації із землеустрою є:

– юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох-сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою є:

 

– фізичні особи – підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним                            забезпеченням та є сертифікованими інженерами-

землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

 

Перелік таких організацій можна знайти на офіційному сайті Держгеокадастру України (https:// land.gov.ua розділ Сертифікація – Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників). Вартість робіт з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) обумовлюється договором.

Згідно зі статтею 24 Закону України “Про Державний земельний кадастр” державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

 

 

Відповідно до п. 110 Постанови Кабінету міністрів України від 17 жовтня 2012 р. №1051 для державної реєстрації земельних ділянок Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються:

 • заява (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки;
 • оригінал погодженої відповідно до законодавства землевпорядної

документації, яка була        підставою для формування земельної ділянки

у паперовій або електронній формі відповідно до вимог Закону України “Про землеустрій”;

 • електронний документ.

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг Державного земельного кадастру про земельну ділянку містить всі відомості про земельну ділянку, які внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

Вартість здійснення державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастр є безкоштовною.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 Земельного кодексу України) та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Шановні автомобілісти і дорожники!


Вітаю вас з професійним святом, яке за традицією, відзначаємо в останню неділю жовтня.  День автомобіліста і дорожника – це професійне свято не тільки водіїв,а й ремонтних робітників, інженерно-технічних працівників,керівників автотранспортних підприємств і всіх, хто сумлінно працює, виконуючи свій професійний обов’язок. Сучасне життя неможливо уявити без автомобільного транспорту,він є найважливішою системою життєзабезпечення суспільства. Господарська діяльність та побут кожної людини тісно пов’язані з професією автомобіліста. Від майстерності водіїв та якості роботи дорожників залежить безпека пасажирів та перевезень. Тому, вітаю всіх, чиє життя пов’язане з дорогою. Щиро бажаю всім вам щастя, добробуту, нових трудових здобутків, невичерпної енергії, міцного здоров’я, подальшої успішної та безаварійної роботи! Нехай усі дороги будуть рівними і ведуть вас до успіху.

З повагою, міський голова                               Микола Грушко

Вітання міського голови з Днем захисника України!

 

З давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу неперевершених воїнів. Тож недаремно День захисника України ми відзначаємо в день українського козацтва та  великого православного свята Покрови Пресвятої  Богородиці, яка завжди вважалась покровителькою  наших козаків.  

Це свято, яке уособлює мужність і героїзм  оборонців та визволителів рідної землі. Нехай овіяне козацькою славою свято додасть енергії та оптимізму, сила та мужність  завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних.

Низький уклін нашим славним ветеранам і захисникам сучасності за високий героїзм і мужність, за віддані роки та життя задля щасливого майбутнього українського народу. Щирі вітання кожному, хто і сьогодні несе нелегку військову службу.

Від усього серця бажаю вам богатирського здоров’я  та  довголіття, радості та добра, незламної волі, родинного затишку,  звершення всіх мрій і бажань, злагоди і миру в країні, плідної праці на благо українського народу, задля слави нашої рідної Вітчизни!

Слава нашим Героям! Слава Україні!

З повагою міський голова Микола Грушко

 

Шановні працівники освіти!

Щиро вітаю з Днем працівників освіти шкільних вчителів, вихователів,
викладачів навчальних закладів, усіх, хто причетний до освітянської галузі, дає
світло знань і багатство духу нашим дітям. Ви робите наш світ кращим, адже
саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток.
До вчителя йдуть зі своїми болями і радощами, черпають сили для
підкорення нових висот, бо він заглядає у минуле, живе у сьогоденні і
прокладає місток у майбутнє. Фактично саме ви відповідаєте за те, яким буде
майбутнє нашого міста і нашої України.
Я від усього серця вітаю всіх вас з цим чудовим святом! Зичу міцного
здоров’я, нескінченної любові учнів, терпіння і віри. Нехай Бог завжди
допомагає вам у вашій нелегкій, але такій благородній праці. Нехай Вам завжди
всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття, а також щоб у ваших
родинах завжди панували тепло, радість та затишок.
З повагою міський голова Микола ГРУШКО

Шановні громадяни та мешканці міста! Проводиться перереєстрація громадян, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання!

 

 

«Згідно з пунктом 25 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм жилих приміщень проводиться перереєстрація громадян, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання при виконавчому комітеті Липовецької  міської ради.

Для перереєстрації необхідно надати:

 1. Довідку про склад сім’ї;
 2. Довідку з місця роботи (для молодих фахівців, працівників МВС, працівників прокуратури);
 3. Копії паспортів, ідентифікаційних номерів (на всіх членів сім’ї, які перебувають на квартирному обліку);
 4. Копії свідоцтв про народження неповнолітніх членів сім’ї;
 5. Документ, що підтверджує пільгу черговика.

Громадяни, які станом на 31.12.2019 р., без поважних причин, не пройдуть перереєстрацію квартирного обліку, будуть вважатися такими, що не потребують поліпшення житлових умов.

 

Виконком Липовецької міської ради.

Шановні працівники дошкільних закладів!

Незабаром ваше свято. Свято добра, мудрості та любові. Саме вашими зусиллями твориться майбутнє нашого народу і нашої держави. Ви сумлінно виконуєте свій професійний обов’язок, навчаєте маленьких громадян України пізнавати нове і пам’ятати, якого ми роду. І куди б нас не закинула доля, є в житті речі, які не забуваються. Це рідна земля, мамина любов, лагідний погляд виховательки.
Адже яким виросте нове покоління, залежить від вас: від вашої уваги, доброти і терпіння. Завдяки вам малята вчаться відрізняти добро і зло, відчувати, розуміти і любити світ.
Ви завжди молоді душею, невгамовні і бадьорі, тому що вранці вас зустрічають, ввечері проводжають щирі, захоплені погляди дітей, а день наповнений дитячим радісним сміхом. Нехай так буде завжди!
Хай доля буде прихильною до вас, даруючи приємні враження, цікаві зустрічі, творчу наснагу, віру у власні сили! Від усієї душі бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, творчості і любові від вихованців та їхніх батьків! Нехай посіяні вами зерна добра і милосердя дають дружні сходи в серцях і душах дітей!

З повагою,
Міський голова Микола ГРУШКО

День пам’яті захисників України!

Міський голова, виконавчий комітет Липовецької міської ради, представники установ та організацій відзначали День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, поклали квіти до Меморіального знаку та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Дорогі липовчани та гості нашого міста!

Сердечно вітаю вас з Днем незалежності – величним святом нашої держави!

У ці дні 2019 року ми відзначаємо вже 28-му річницю Незалежності України. Але попри те, наша боротьба за незалежність, яку розпочали покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, ще не завершена. Незавершена тому, що триває війна на теренах Східної України. Не завершена й тому, що досі тривають державотворчі процеси, в яких виборюється право на свободу та людську гідність. І ця боротьба триває не лише на Сході, а по всій Україні.

Впевнений, що разом, думаючи про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією, ми подолаємо всі труднощі та негаразди. А ті зрушення, які розпочато у останні роки, незабаром отримають позитивний результат.

Нехай наші серця наповняться гордістю за нашу державу, за наше місто, за наш рідний край, прагненням до єдності та порозуміння, а наша спільна плідна праця стане надійною запорукою щасливого майбутнього України. Бажаю усім нам миру та достатку! І пам’ятайте: щастя будується власноруч!

Зі святом вас, дорогі липовчани!

З повагою,
міський голова                 Микола ГРУШКО

Що варто знати про мінеральну воду, солодкі газовані напої та соки?

Без сумніву, найкраще втамовує спрагу звичайна вода, але в літню спеку, коли ми виходимо на прогулянку – зазвичай купуємо мінеральну воду, солодкі газовані напої або сік.

Чому споживання вищевказаних напоїв становить загрозу для нашого здоров’я і які є альтернативи?

Мінеральна вода

Мінеральні води за вмістом кальцію та магнію можуть мати як малу, так і середню жорсткість/мінералізацію. Для когось мінералка із магнієм та кальцієм —  джерело корисних іонів, а для когось — збільшення ризику каменів в нирках.

Якщо у вас проблеми із тиском, травленням, нирками, роботою серцево-судинної системи – порадьтеся із лікарем щодо жорсткості та мінерального складу води.

Солодкі газовані напої

Солодкі газовані напої не втамовують спрагу, оскільки містять велику кількість цукру. Споживання таких напоїв може спровокувати:

 • зайву вагу та ожиріння, оскільки після склянки газованого напою збільшується апетит;
 • подагричний артрит, через збільшення рівнів сечової кислоти в плазмі крові;
 • діабет, тому що швидкий стрибок цукру від склянки газованої води перевантажує підшлункову і провокує викид інсуліну;
 • серцево-судинні захворювання, оскільки постійне підвищення цукру призводить до крихкості судин;
 • гастроентерологічні проблеми, адже бульбашки газу призводять до подразнення слизової;
 • остеопорозної зміни кісток, тому що солодкі газовані напої вимивають кальцій з кісток;
 • карієс, оскільки величезна кількість цукру і кислот руйнує зубну емаль, а вживання напоїв холодними тільки підсилює негативний вплив.

Соки

Соки не є здоровою альтернативою, навіть свіжовижаті. В них високий глікемічний індекс та глікемічне навантаження — це те саме, що поїсти цукерок. Фрукти краще споживати цілими або у вигляді фруктово-овочевих смузі.

Дієтичні напої із замінниками цукру трошки кращі, але такі підсолоджувачі, як сахарин та цукралоза, впливають на мікрофлору кишківника. А саме від неї залежить наша схильність до діабету, ожиріння, депресії й прагнення нездорової їжі.

Яким чином можливо втамувати спрагу без шкоди для здоров’я:

Зробіть лимонад. Заморозьте лимон чи апельсин, натріть його із цедрою на терку та залийте кип’яченою водою. Тут вам і свіжий смак, і вітамін С, і клітковина. Смак лимонаду можна урізноманітнити завдяки м’яті або тертому імбиру.

Узвар із сухофруктів – справжнє джерело мікроелементів. Сушені абрикоси багаті на калій, чорнослив — на залізо і бор. Але не треба додавати до узвару цукор, він вже є у фруктах.

Випийте склянку молочної сироватки, вона містить денну норму кальцію та фосфору, а також – цинк, калій, магній. Змішайте сироватку із соком і отримайте безпечний енергетик.

 

Липовецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області