Увага! Крижані бурульки!

Нестійкі погодні умови – потепління  вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву – сприяють активному утворенню бурульок на козирках, дахах будівель, покрівлях споруд та великих деревах, які створюють безпосередню небезпеку для здоров’я та є реальною загрозою для життя людей.

Танучи, вони можуть ламатися та падати, це є небезпечно для пішоходів. Причому, чим більша вага бурульки та чим вища будівля, з якої вона може впасти, тим більша вірогідність і серйозність травми. Падіння снігу, льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, а навіть і до смерті.

Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним.

Для того, щоб  уникнути травмування крижаними бурульками,

слід дотримуватись основних правил безпеки, а саме:

 • комунальним службам районів і територіальних громад встановлювати попереджувальні знаки та огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок;
 • по можливості, комунальним службам своєчасно збивати бурульки, що несуть небезпеку пішоходам, а також автотранспорту, що паркується біля будинків;
 • пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги та снігу на дахах будинків;
 • попереджувати рятувальні та комунальні служби різного підпорядкування про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій, особливу увагу звертати на роз’яснювальну роботу серед дітей;
 • якщо Ви самостійно збиваєте навислі бурульки з вікон верхніх поверхів – бережіться випадання з вікон.
 • Крім того, мешканцям багатоповерхових будинків необхідно звернути увагу на свої лоджії і балкони, де лежить сніг і лід, що можуть створювати небезпеку падіння і травмування громадян.

  Керівникам підприємств, установ і організацій своєчасно попереджувати відповідальні служби про необхідність  усунення небезпеки падіння крижаних бурульок з будівель.

  Відповідним службам вести роз’яснювальну роботу про небезпеку падіння крижаних бурульок на пішоходів.

  Шановні громадяни!  Будьте обережні та уважні під час перебування на вулиці.

  ПАМ’ЯТАЙТЕ !  Ваша особиста безпека залежить насамперед від Вас самих!

  Департамент цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації

39 питань розглянули на засіданні позачергової 6 сесії міської ради 8 скликання

22 січня на позачергову 6 сесію міської ради 8 скликання зібралися  23 депутати із 26.

У роботі сесії взяли участь секретар Липовецької міської ради Олеся Назаренко, заступники міського голови, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Л.Білозерова, начальник фінансового управління Липовецької міської ради Г.Поєдинок, начальник відділу юридичного забезпечення та комунальної власності виконавчого комітету міської ради А.Бабич, начальник організаційного відділу І.Рябоконь, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради К.Колодій, начальник служби у справах дітей Липовецької міської ради В.Іванюк.

Для роботи сесії до секретаріату були обрані із числа депутатів: Абрамович В.В., Балацький Л.Д., Магденко М.М.

До розгляду депутатів запропоновано 39 питань. Присутні депутати 23 голосами підтримали порядок денний та приступили до пленарної роботи.

Винесені на порядок денний питання стосовно перейменування комунальних закладів  та затвердження їх Статутів у новій редакції депутати проголосували вцілому, рішення було прийнято одноголосно.

А також розглянуто ряд інших питань зокрема:

-про затвердження Положення про цільовий фонд Липовецької міської територіальної громади;

-про  внесення змін до рішення 77 сесії  7 скликання від 12 листопада 2020 року  № 814, 815, 817;

– про зміну органу підпорядкування та упорядкування оплати працівників бібліотек та клубних закладів Липовецької міської ради.

В ході засідання, заступник міського голови Сергій Кропивницький довів до відома депутатів колективне звернення громадян  Липовецької територіальної громади: «Про необґрунтоване підвищення цін на енергоносії, нав’язування необґрунтованих послуг по транспортуванню газу».

Дане звернення було доручено вивчити і надати обґрунтовану відповідь у відповідний термін керівнику відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради та керівнику відділу економічного аналізу та залучення інвестицій виконавчого комітету міської ради .

Варто відзначити, до депутатів звернувся голова комісії з гуманітарних питань Липовецької міської ради Віктор Дорошенко, стосовно рішення Липовецької міської ради від 20 листопада 2020 року про створення Управління освіти, культури, молоді та спорту з проханням розглянути питання щодо реорганізації даного управління шляхом відокремлення у самостійний Відділ культури, молоді та спорту, оскільки виникає ризик неефективного та не фахового управління галуззю культури у територіальній громаді.

Дане звернення доручено вивчити відділу юридичного забезпечення та комунальної власності виконавчого комітету міської ради та профільному заступнику  міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради О.Фоміній.

З усіх проектів прийнято відповідні рішення.

 

З Днем Соборності України

Шановні жителі територіальної громади, щороку 22 січня, наша  країна відзначає важливу подію в українській історії – ухвалення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки 1919 року.

Свято Дня Соборності України засвідчує, що немає Східної і Західної України, є лише одна єдина незалежна, соборна й демократична держава і ми – єдиний народ!

Цей день належить кожному з нас, як історичний символ об’єднання України і водночас, як загальний для всіх орієнтир майбутнього. Ми повинні пам’ятати заповіді борців за українську державність та усвідомлювати, що побудова демократичної, заможної, соборної України – наш загальний борг перед історією.

Щиро вітаю усіх з цим надзвичайно важливим святом для нашої країни. Бажаю міцного здоров’я, твердого духу, незламної гідності, самоповаги, порозуміння й глибокої віри у гідне майбутнє рідної Батьківщини.

Миру вам і Божої Благодаті!

 

З повагою, В.о міського голови                                       Олеся НАЗАРЕНКО

 

В єдності сила (До Дня соборності України)

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року No 42/99.

Варто відзначити, що ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.

Є низка значень терміну “соборність”. Найбільш вживані з них: об’єднання в одне державне ціле всіх земель, населених конкретною нацією на суцільній території; духовна консолідація всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини. Тож потрібно пам’ятати  «Разом ми сильніші! В єдності сила!».

До уваги декларантів!

З 1 січня 2021 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

Відповідно до  вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»  особи уповноважені на виконання функцій держави, місцевого самоврядування, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

Проведено семінар-нараду для старост Липовецької територіальної громади

Сьогодні, 20 січня, керуючим справами виконкому міської ради Олегом Печолатом проведено семінар-нараду з старостами територіальної громади.

В ході наради було розглянуто ряд важливих питань. Керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олег Печолат, звернув увагу присутніх на ведення загального діловодства, підготовку проектів рішень на виконком, видачу довідок різного характеру та їх режим роботи.

Начальник загального відділу виконавчого комітету міської ради Наталія Соловйова, довела до відома старост:

– вимоги до написання проектів розпоряджень;

– про дотримання інструкції з ведення діловодства, а також ознайомила з оновленою номенклатурою справ.

В.о. головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого комітету міської ради Алла Козаченко, звернула увагу на дотримання Регламенту виконавчого комітету та виконавчих органів Липовецької міської ради, а також зупинилась на важливих питаннях нотаріальних дій, які будуть виконувати старости.

Начальник відділу управління персоналом виконавчого комітету міської Олена Заяць, розповіла про оформлення та ведення особових справ працівників, а також наголосила на своєчасності подачі щорічної декларації.

В свою чергу начальник бухгалерського обліку, звітності та господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради Ірина Дзіпетрук, нагадала старостам громад про їх відповідальність, як матеріально-відповідальних осіб.

Семінар-нарада пройшла у конструктивному діалозі, на усі питання учасників семінару було надано обґрунтовані відповіді.

В роботі семінар-наради взяла участь В.о. міського голови Олеся Назаренко.

Відбулося засідання постійної комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту

20 січня, під керівництвом голови постійної комісії Юрія Юкало, відбулося засідання постійної комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту.

В роботі комісії взяла участь в.о. міського голови Олеся Назаренко.

Окрім того, були запрошені начальник організаційного відділу виконавчого комітету міської ради Інна Рябоконь, начальник управляння освіти, культури, молоді та спорту Липовецької міської ради Леся Білозерова, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Липовецької міської ради Костянтин Колодій, директор КП «Комунсервіс» Микола Бондаренко, директор КП «Росошакомунсервіс» Олександр Юрченко, директор КП «Липовецьводоканал» Сергій Петрівський.

На розгляд комісії було запропоновано чотири питання порядку денного.

Про прийняття до комунальної власності Липовецької територіальної громади закладу «Навчально-виховний комплекс: Росошанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад «Сонечко»» Росошанської ОТГ Липовецького району Вінницької  області.

Про  створення комісій щодо приймання-передачі закладів охорони здоров’я з спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницького району в комунальну власність Липовецької територіальної громади.

Про створення комісій щодо приймання-передачі закладів освіти з спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницького району в комунальну власність Липовецької територіальної громади.

Про внесення змін до рішення 77 сесії 7 скликання від 12 листопада 2020 року №817 «Про створення відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області, затвердження Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства та вжиття заходів щодо його державної реєстрації».

За результатами обговорення даних питань було рекомендовано внести проєкти рішень на  розгляд позачергової 6 сесії міської ради, що відбудеться 22 січня 2021 року.

Обговорено ряд питань на засіданні виконавчого комітету міської ради

20 січня, під головуванням В.о. міського голови Олесі Назаренко відбулося засідання виконавчого комітету міської ради.

В роботі засідання взяли участь 28 членів виконкому, керівники структурних підрозділів міської ради.

Згідно порядку денного присутні розглянули 10 питань, зокрема:

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у 2020 році виступила начальник загального відділу виконавчого комітету міської ради Наталія Соловйова, а також довела до відома присутніх затверджену Інструкцію з діловодства в виконавчому апараті та виконавчих органах Липовецької міської ради.

Про порядок надання пільг щодо батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Липовецької територіальної громади – поінформувала заступник міського голови Ольга Фоміна.

З питань затвердження складу комісій при виконавчому комітеті міської ради;

– про впорядкування поштової адреси будівлі;

– про надання дозволу на зрізання дерев, виступив керуючий справами виконкому міської ради Олег Печолат.

Про затвердження Положення та створення комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Липовецької міської ради поінформувала, начальник служби у справах дітей Липовецької міської ради Вікторія Іванюк.

До уваги присутніх про внесення змін до рішення виконавчого комітету Липовецької міської ради від 21.05.2019 р. № 50 «Про внесення змін до рішення №78 від 09.08.2018 р. «Про затвердження Положення про аукціонну комісію з продажу об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Липовець, які підлягають приватизації», довела інформацію начальник відділу юридичного забезпечення та комунальної власності виконкому міської ради Алла Бабич.

З питань зняття з квартирного обліку та взяття на квартирний облік інформувала заступник міського голови Ольга Фоміна.

Підвела підсумки засідання В.о. міського голови Олеся Назаренко.

Рішення позачергової 5 сесії міської ради 8 скликання

 Порядок денний

позачергової 5 сесії міської ради 8 скликання

14 січня 2021 року

№ 87 Про прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницького району об’єктів нерухомого майна та комунальних установ у комунальну власність Липовецької територіальної громади
№ 88 Про зміну органу підпорядкування та упорядкування оплати праці дошкільних навчальних закладів Липовецької міської ради
№ 89 Про внесення змін до рішення 3 сесії Липовецької міської ради 8 скликання від 21 грудня 2020 року № 64 «Про затвердження структури штатної чисельності ради, встановлення надбавок, преміювання та надання матеріальних допомог у 2021 році»
№ 90 Про затвердження Положення про відділ управління персоналом виконавчого комітету Липовецької міської ради
№ 91 Про затвердження Положення про організаційний відділ виконавчого комітету Липовецької міської ради
№ 92 Про затвердження Положення про загальний відділ виконавчого комітету Липовецької міської ради
№ 93 Про затвердження Положення про відділ юридичного забезпечення та комунальної власності виконавчого комітету Липовецької міської ради
№ 94 Про проведення стандартизованої оцінки комунального майна (крім землі)
№ 95 Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання жителів територіальної громади
№ 96 Про затвердження Порядку надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян
№ 97 Про затвердження Положення про відділ надання адміністративних послуг «ЦНАП» виконавчого комітету Липовецької міської ради
№ 98 Про звіт голови комісій з реорганізації сільських рад
№ 99 Про звернення депутатів Липовецької міської ради 8 скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення цін на енергоносії для населення
№ 100 Про перейменування комунальної установи «Центр фінансово- господарського обслуговування закладів та установ освіти Липовецького району» та затвердження Статуту у новій редакції
№ 101 Про створення робочої групи щодо прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницького району об’єктів нерухомого майна у комунальну власність Липовецької територіальної громади

Відбулися засідання постійних комісій міської ради

19 січня 2021 року в залі засідань міської ради відбулося засідання двох постійних комісій:

з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (голова комісії Микола Бондаренко) та з гуманітарних питань (голова комісії Віктор Дорошенко).

Окрім депутатів міської ради у роботі комісій взяли участь представники виконавчого комітету міської ради.

Під час засідання депутати постійної комісії та запрошені розглянули  питання внесені до порядку денного:

– про внесення змін до рішення 3 сесії міської ради 8 скликання від 21 грудня 2020 року №42 «Про місцевий бюджет Липовецької територіальної громади на 2021 рік;

– про перейменування та затвердження статутів у новій редакції закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної, інклюзивної освіти та культури.
За наслідками обговорення з урахуванням внесених пропозицій погоджено та рекомендовано внести проєкти рішень на розгляд позачергової 6 сесії міської ради, що відбудеться 22 січня 2021 року.